Skillshare

Zapraszamy Was do Nory 219a na skillshare, czyli 9 dni dzielenia się wiedzą i umiejętnościami w duchu równościowym. Zależy nam na stworzeniu przestrzeni, która będzie inkluzywna, niehierarchiczna i wspierająca.


Kiedy?

Od 29 maja do 6 czerwca.

W trakcie tych kilku dni będziemy się wzajemnie edukować w zakresie aktywizmu, ochrony przyrody, akcji bezpośrednich, queeru, feminizmu, budowy, selfcaru, działań antydyskryminacyjnych, DIY i innych. Pełny program znajdziecie tutaj.

Dodatkowo podczas trwania wydarzenia będzie dostępny open space, czyli przestrzeń, w której każda osoba będzie mogła zaproponować coś od siebie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, można przyjechać w dowolnym dniu i zostać tak długo jak jest to dla Was możliwe. Nie obowiązują zgłoszenia, jednak będziemy wdzięczne, jeśli zasygnalizujecie nam chęć przybycia z wyprzedzeniem. Jeśli potrzebujecie zwrotu kosztów dojazdu, lub wsparcia logistycznego, koniecznie napiszcie na maila: wilczyce@riseup.net

Przypominamy, że skillshare odbędzie się na terenie leśnej okupacji w wydzieleniu 219a, w którym protestujemy od stycznia. Dołożymy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczną przestrzeń, jednak chcemy byście były_byli świadome możliwych represji.

W trosce o nasze bezpieczeństwo w związku z sytuacją pandemiczną będziemy przestrzegać zaleceń sanitarnych i pracować w małych grupach.

Wydarzenie odbywa się w ramach grantu z Funduszu Feministycznego.

Warunki w obozie

Nocleg: mamy kilka namiotów komunalnych, ale z pewnością nie wystarczy w nich miejsca, aby przenocować wszystkie przyjeżdżające na skillshare osoby, dlatego jeśli jesteście w stanie – zabierzcie ze sobą namiot i śpiwór. Jeżeli nie macie takiej możliwości, koniecznie dajcie nam znać na wilczyce@riseup.net, abyśmy mogły zapewnić Wam miejsce.

Jedzenie: gotować dla nas podczas skillshare’u będzie Food Not Bombs. Zachęcamy także do zabrania ze sobą produktów wegańskich, najlepiej freegańskich – tyle, ile możecie.

Higiena podczas posiłków: prosimy, aby każda_y z Was zabrał_a ze sobą własny kubek/miskę i sztućce, z których będzie korzystać w trakcie całego pobytu. Zasady dotyczące mycia naczyń przedstawimy na miejscu.

Higiena osobista: na terenie blokady nie używamy ŻADNYCH detergentów, poza biodegradowalną pastą do zębów. Nie posiadamy w Norze infrastruktury, która pomagałaby się umyć lub wziąć prysznic, natomiast zapewniamy dostęp do środków do dezynfekcji rąk. Przy ładnej pogodzie jest ewentualna możliwość umycia się w strumieniu – zasady również przedstawimy na miejscu.